Płocki Portal Sportowy

Najnowsze informacje ze świata sportu

BHT Auto Forum Petra najlepsza we Włoszech!

3 min read

Płoccy szczypiorniści wygrali trzecie już zawody w tym sezonie. Tym razem zwyciężyli w silnie obsadzonym i wysoko punktowanym turnieju we włoskiej Gaecie. Warto zaznaczyć, że był to triumf w świetnym stylu. W siedmiu rozegranych meczach Petra straciła bowiem zaledwie jednego seta!

Mistrzowie Polski zagrali w grupie z obecnymi liderami europejskiego rankingu, chorwackim Detono Zagrzeb, brytyjskim Niteroi Rugby (złożonym z samych Brazylijczyków) oraz włoskimi Sporting Club GaethaAsalb Bastia Umbra White i BHC Cus Cassino Gaeta.

W pierwszym meczu grupowym płocczanie zmierzyli się z bardzo silnym Detono. Pierwszy set padł łupem Chorwatów (14:16), w drugim zaś skutecznie odpowiedzieli szczypiorniści Petry (21:18) i o losach rywalizacji miały przesądzić shoot-outy. W tak zwanej „dogrywce” lepsi okazali mistrzowie Polski, którzy zwyciężyli 5:4.

Triumf nad jedną z najlepszych europejskich ekip mocno podbudowało morale drużyny. Płocczanie przeszli jak burza przez pierwszą fazę turnieju, wygrywając pozostałe grupowe spotkania 2:0.

Nieco cięższe zadanie czekało szczypiornistów Petry w półfinale, gdzie mieli zmierzyć się z mistrzami Niemiec z 2014 roku, ekipą Balon’s Gang Beach Handball Team. Zgodnie z przewidywaniami spotkanie 1/2 finału było niezwykle zacięte, ale dzięki konsekwentnej grze to polski zespół cieszył się z wygranej 2:0.

Prawdziwą ozdobą zawodów był mecz finałowy, w mistrzowie Polski zagrali z doświadczonym zespołem z Hiszpanii, Club Balonmano Playa Barbate. Obie ekipy pokazały w tym spotkaniu świetną piłkę ręczną plażową i zagrały wyrównane spotkanie. W pierwszym secie potrzebny był złoty gol, żeby wyłonić zwycięzcę. Mecz zakończył się ostatecznie wygraną Petry 2:0, która tym samym triumfowała we włoskim Calise Cup.

– Włoskie zespoły nieco odstawały sportowo, ale pozostałe ekipy: Detono, Barbate, mistrzowie Niemiec czy nowa brytyjska drużyna z Brazylijczykami w składzie to mocni rywale, dlatego zdawaliśmy sobie sprawę, że o triumf w całym turnieju nie będzie łatwo. Zwycięstwo odniesione we Włoszech jest dla nas powodem do wielkiej radości. To kolejny krok do przodu dla płockiej plażówki – mówi Artur Niesłuchowski, prezes i bramkarz BHT Auto Forum Petry Płock.

Dodatkowo, organizatorzy zawodów nagrodzili naszych szczypiornistów nagrodami indywidualnymi. Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Marcina Miedzińskiego, a bramkarzem Adriana Fiodora. Najskuteczniejszym graczem finału został natomiast Bartosz Wojdak.

Wygrana Petry w wysoko punktowanym turnieju ma dla zawodników niezwykle duże znaczenie. – Zagraliśmy doskonały turniej, nie przegrywając w żadnym spotkaniu. Daliśmy jasny znak, że liczymy się w Europie, a dodatkowo zdobyliśmy bardzo cenne punkty w rankingu EHF, które przybliżają nas do finałów European Beach Handball Tour – dodaje Niesłuchowski.

Zawodników Petry czeka teraz 3-tygodniowa przerwa. Nie znaczy to jednak, że będą odpoczywać – Naszym celem na drugą część sezonu jest obrona mistrzowskiego tytułu oraz ponowne zdobycie Pucharu Polski. Nie będzie to jednak łatwe zadanie, dlatego będziemy ciężko pracować na płockiej Sobótce nad optymalna formą – podsumowuje Niesłuchowski.

Ostatni turniej z cyklu Mistrzostw Polski odbędzie się w dniach 23-24 lipca w Gdańsku. Tydzień później (30-31 lipca) w Grudziądzu płocczanie zagrają o Puchar Polski.